Tagi
Kategorie: Wszystkie | polityka
RSS
czwartek, 11 grudnia 2014
Bendem pałować!

WałęsaZOMO

 

"Wstyd mi za ludzi,którzy kiedyś należeli do grona zacnych działaczy Solidarności,walczących o wolność,demokrację,poszanowanie praw obywatelskich,społeczeństwo obywatelskie.O to,abyśmy my,Polacy czuli się w Polsce,jakw swoim domu.W swojej ojczyźnie.To,co stało się w piątek(11.05.2012) w polskimParlamencie,łamie podstawowe prawa obywatelskie...."


więcej - http://baltow.mobile.salon24.pl/417963,palowac-ich-czyli-jak-walesa-wypial-sie-na-solidarnosc


HOME - http://baltow.com

wtorek, 03 lipca 2012
Byliśmy Im to winni,czyli... petycja w Białym Domu!

HOME - www.baltow.com . . .  www.baltow.cba.pl

Smutne to,ale sprawiedliwe,że wobec bierności  władz Polski przy mnóstwie watpliwości  musimy szukac pomocy u obcych!!!

 

 

Dziękujemy za każdy podpis pod petycją! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się  w nagłośnienie akcji!


Obama   petycja   Biały Dom   katastrofa smoleńska   Barack Obama  
Autor: hanna, wpisał dnia 02.07.2012r.
Foto:


 

 

Dziś, tuż po godzinie 10 rano, liczba podpisów wymaganych, by Administracja Baracka Obamy zajęła się rozpatrzeniem petycji  o wsparcie Narodu polskiego w powołaniu międzynarodowej komisji do wyjaśnienia przyczyn  katastrofy pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 r., przekroczyła 25 tysięcy! Tym samym petycja musi być formalnie rozpatrzona przez adresata.

To wielki sukces inicjatorów akcji – naszego Stowarzyszenia i wszystkich niezależnych mediów, które aktywnie  włączyły się  w propagowanie akcji na łamach swoich portali, prasy i TVTrwam.

Dziękujemy za solidarność w działaniu!  Dziękujemy za każdy złożony podpis!

Oczekujemy na publiczne zajęcie stanowiska przez administrację Białego Domu.

Jednocześnie zachęcamy, by nie ustawać w mobilizacji wokół zbierania podpisów pod petycją. Pokażmy, jak wielu z nas żąda prawdy na temat Katastrofy Smoleńskiej!

Tylko niezależna komisja międzynarodowa do zbadania katastrofy daje nadzieję na ujawnienie tej prawdy!

Stowarzyszenie Solidarni 2010

http://solidarni2010.pl/news.php?readmore=3606

 

 

Smolensk-2010.pl

http://smolensk-2010.pl/

 

 

Katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku

 

 

Lista ofiar katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_ofiar_katastrofy_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku

 

 

KOLĘDA DLA NIEOBECNYCH - SMOLEŃSK 2010

 

http://www.youtube.com/watch?v=NKpY_Vhg0_Y

 

 

USA oferują pomoc,a Cichocki:Nie mam czasu!

http://baltow.salon24.pl/418604,usa-oferuja-pomoc-a-cichocki-nie-mam-czasu

 

 

środa, 13 czerwca 2012
To wszystko i jeszcze więcej budzi zgrozę

 

 

 

Coraz głośniej rozlegają się w Polsce głosy nie tylko domagające się szybkiego wyjaśnienia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, ale i wskazania w kraju osób odpowiedzialnych za nią od strony logistycznej.

Tuż po katastrofie nasunęły mi się proste pytania, kto był odpowiedzialny za wizytę i bezpieczeństwo podczas wizyty głowy państwa i towarzyszących mu osób w obcym kraju. Minęło dwa tygodnie od katastrofy i nikt ze strony rządu na to pytanie nie udzielił odpowiedzi. Generał G. Czempiński, były szef UOP, generał S. Petelicki, twórca i były szef Gromu, były minister obrony narodowej R. Szeremietiew ślą listy otwarte do premiera polskiego rządu wskazując na odpowiedzialność MON-u. Minister w Kancelarii Prezydenta W. Waszczykowski wskazuje także na szefa Kancelarii Premiera. Stwierdził on, że transport organizują trzy instytucje, MON, dowództwo wojskowe i Kancelaria Premiera. Prezydent zgłasza listę osób, dowództwo wojskowe informuje ile samolotów ma do dyspozycji, a Kancelaria Premiera, ściślej szef tej Kancelarii przydziela samoloty i organizuje rozkład osób. Kancelaria Prezydenta organizuje transport jedynie w przypadku gdy Kancelaria Premiera odmówi przydzielenia samolotów. Amerykanie, mimo że B. Obama nie przyleciał, już mieli własną obsługę na lotnisku w Balicach. Dlaczego odpowiedzialni za stronę techniczną, logistyczną wyprawy do Katynia nie przygotowali planu B, na okoliczność, gdyby warunki pogodowe na lotnisku w Smoleńsku były na tyle złe, że uniemożliwiłyby lądowanie. Premier D. Tusk milczy. Milczy, pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu B. Komorowski. Odpowiedź na te pytania, to także odpowiedź na pytanie o siłę państwa, Polski. A więc wcześniej, czy później musimy ją poznać.
Romuald Szeremietiew w liście otwartym do premiera D. Tuska pisze: „W dniu 10 kwietnia 2010 r. na pokładzie samolotu z 36 Pułku Specjalnego Lotnictwa Transportowego straciło życie 96 osób zajmujących ważne w państwie stanowiska i pozycje. Wśród nich był Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych Prezydent RP Lech Kaczyński. Zginęli wiceminister Obrony Narodowej Stanisław Komorowski i wszyscy najwyżsi dowódcy: generał Franciszek Gągor Szef Sztabu Generalnego WP, generał broni Bronisław Kwiatkowski Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych, generał broni Andrzej Błasik Dowódca Sił Powietrznych, generał dywizji Tadeusz Buk Dowódca Wojsk Lądowych, wiceadmirał Andrzej Karweta Dowódca Marynarki Wojennej, generał dywizji Włodzimierz Potasiński Dowódca Wojsk  Specjalnych, generał brygady Kazimierz Gilarski Dowódca Garnizonu Warszawa. Wśród zabitych znaleźli się naczelni kapelani Wojska Polskiego: generał dywizji biskup Tadeusz Płoski – ordynariusz polowy Wojska Polskiego, generał brygady arcybiskup Miron Chodakowski – prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, pułkownik ksiądz Adam Pilch – ewangelickie duszpasterstwo polowe Wojska Polskiego, podpułkownik ksiądz Jan Osiński – Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Zginęli zasłużeni kombatanci: generał brygady Stanisław Nałęcz-Komornicki Kanclerz Orderu Wojennego Virtutti Militari i członek kapituły tego orderu podpułkownik Zbigniew Dębski. Zginął także podpułkownik Czesław Cywiński prezes Światowego Związku Żołnierzy AK. Po tym bezprecedensowym w rozmiarze i skutkach zdarzeniu minister Klich oświadczył, że w czasie feralnego lotu do Smoleńska zachowano wszystkie procedury. Można by więc sądzić, że prezydent RP i dowódcy zginęli „zgodnie z przepisami” MON. Minister obrony zbagatelizował stratę najwyższych dowódców twierdząc, że wojsko funkcjonuje bez zakłóceń, albowiem obowiązki po zabitych przejęli ich zastępcy. Nie zauważył, że śmierć wszystkich najwyższych dowódców w jednym czasie i miejscu nie zdarzyła się dotąd w żadnym państwie nawet w czasie wojny. Minister ON ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo lotu w dniu 10 kwietnia br. To on lekkomyślnie zgodził się, aby najwyżsi dowódcy wojskowi odbywali drogę na uroczystości w Katyniu na pokładzie jednego samolotu. Twierdzenie, że było to zgodne z procedurami, jest kompromitujące. Zwykły zdrowy rozsądek powinien ministra ostrzec przed potencjalnym zagrożeniem. Skandalicznym zaniedbaniem był brak stosownych zabezpieczeń w miejscu lądowania samolotu. Służby podległe ministrowi powinny były zbadać stan lotniska, jego wyposażenie i przygotowanie na przyjęcie samolotu przewożącego osoby zajmujące ważne stanowiska w państwie i w siłach zbrojnych. Służby MON powinny też monitorować pracę obsługi lotniska w trakcie naprowadzania i lądowania polskiego samolotu.
Dla strony rosyjskiej wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu miała charakter prywatny. Nie mogła być taką dla polskiego ministra obrony. Bezpieczeństwo prezydenta RP i towarzyszących mu osób było zbyt ważne, aby zdawać się tylko na stronę przyjmującą polski samolot. Można sądzić, że gdyby minister Klich nie zaniedbał obowiązków, to nie doszłoby do katastrofy. Obecny kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP jako minister obrony twierdził, że polski lotnik potrafi latać na wrotach od stodoły. Minister Klich zdaje się sprawdzał prawdziwość tego powiedzenia. Sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa Tomasz Hypki napisał: „W okresie ponad 2 lat rządów Bogdana Klicha w MON w katastrofach lotniczych niezwiązanych z wykonywaniem zadań bojowych zginęło 121 osób, w tym dwaj Prezydenci RP i najwyżsi rangą dowódcy. Ilu ludzi jeszcze zginie, zanim Klich opuści MON?” Dr hab. n. wojsk. Romuald Szeremietiew, prof KUL”. na WP pisze:”Lekceważenie Prezydenta, lekceważenie przepisów, celowe obniżanie rangi wizyty, brak zabezpieczenia wizyty przez służby specjalne złożyły się w ostateczności na dopuszczenie do lądowania na nieprzygotowanym lotnisku, bez przysługującej Prezydentowi oprawy ze strony kraju gospodarza. Taka konkluzja z punktu widzenia zbliżających się wyborów byłaby dla PO zabójcza, stąd zatem milczenie na ten temat ze strony rządu. Na szczęście od paru dni jednak nieodparcie nasuwają się, hamowane dotąd podejrzenia, że to jednak nie było zdarzenie losowe. Działania ABW, opowieść Sikorskiego, że o śmierci Prezydenta dowiedział się około 9 z telefonu od ambasadora ( dlaczego to on się pierwszy dowiedział, a nie premier, dlaczego od ambasadora, a nie służb specjalnych), brak ostatecznej informacji o godzinie katastrofy, związane ręce prokuratury - ta bez wsparcia rządu, czy też wprost jego inicjatywy, rzeczywiście chyba musi działać w ramach obowiązujących konwencji i umów, skoordynowana akcja rządu i wspierających go mediów oraz tzw. autorytetów, to wszystko co uważałem za hańbiące zaniechania, a składałem dotychczas na karb amoralnej kalkulacji politycznych zysków i strat, to wszystko i jeszcze więcej budzi zgrozę”.
Autor : Danuta Rucińska            e-mail -         ruc2@wp.pl
 

Smolensk-2010.pl

http://smolensk-2010.pl/

 

Katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku(Wikipedia)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku

Solidarni 2010

http://solidarni2010.pl/news.php?id=11

POMNIK SMOLEŃSKI

http://pomniksmolensk.pl/

 

HOME - www.baltow.com . . .  www.baltow.cba.pl

 
Maszerował po Warszawie Sierp z Młotem!

HOME - www.baltow.com . . .  www.baltow.cba.pl

Przemarsz Rosjan - pobito dziennikarza "GPC"

 Przemarsz Rosjan - pobito dziennikarza "GPC" - niezalezna.pl

Marsz Rosjan przeszedł od stacji PKP Powiśle na Stadion Narodowy. Choć zdecydowana większość kibiców zachowywała się spokojnie, nie obyło się bez agresywnych działań rosyjskich szowinistów. – Od początku działanie Rosjan to była wojna podjazdowa. Spora grupa zwyczajnie szukała zaczepki – relacjonuje Wojciech Mucha. – próbowałem porozmawiać z Rosjanami. Wyrwali mi i podeptali mikrofon, zostałem poturbowany – opowiada dziennikarz.

Na agresję słowną Rosjan polscy kibice odpowiedzieli hasłem: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Obie strony starała się oddzielać policja. Początkowo bez skutku. – Na razie policjanci biegają w kółko. Wygląda śmiesznie, jakby nie wiedzieli, co robić – relacjonował inny z naszych reporterów. Po kilkudziesięciu minutach policja podjęła działania. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej wobec polskich kibiców. Rosjan oddzielili szczelnym kordonem. – To niedopuszczalne, że policjanci w ogóle pozwolili na przemieszanie się obu grup. Kompromitacja służb – komentuje pobity dziennikarz.

Policja wyciągnęła też z tłumu Anitę Gargas, dziennikarkę „Gazety Polskiej”, która fotografowała rosyjskich kibiców. Została wylegitymowana.

Warto wspomnieć, że zadymy w Warszawie nie dokonali kibice, ale podszywający się pod nich rosyjscy szowiniści. Nacjonalistyczne organizacje w Rosji często działają pod przykrywką grup kibicowskich. Przykładem jest organizator pochodu, Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB). – Nasz pochód to wsparcie Sbornej Rosji. Chcemy wszyscy razem przyjść na stadion i wyrazić swoje wparcie dla naszych piłkarzy – tłumaczył „Codziennej” przed marszem szef WOB Aleksandr Szprygin. Problem w tym, że Szprygin działał w skrajnie nacjonalistycznej partii Władimira Żyrinowskiego.

http://niezalezna.pl/29776-przemarsz-rosjan-pobito-dziennikarza-gpc

 

 

Nocne zamieszki

 

Nocne zamieszki po meczu z Rosją - niezalezna.pl

Ok. 180 osób zatrzymała policja po zamieszkach do których doszło w Warszawie po meczu Polska - Rosja. Zatrzymania trwały do późnych godzin nocnych. W trakcie zamieszek zniszczono m.in. jeden radiowozów.

"Zatrzymaliśmy w sumie ok. 180 osób, w tym ponad 150 Polaków, ponad 20 obywateli Rosji, a także jednego Hiszpana i jednego Węgra. 33 osoby zostały przewiezione do izby wytrzeźwień. Z naszych wstępnych szacunków wynika też, że w zamieszkach ucierpiało 10 policjantów, którym udzielono pomocy medycznej" - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński.

Zamieszki rozpoczęły się podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili na Stadion Narodowy. 

Policja użyła m.in. armatek wodnych, gazu pieprzowego i w kilku przypadkach broni gładkolufowej.

http://niezalezna.pl/29789-nocne-zamieszki-po-meczu-z-rosja

 

 

Rosjanie, przemoc, sierp i młot – obejrzyj zdjęcia

Rosjanie, przemoc, sierp i młot – obejrzyj zdjęcia - niezalezna.pl

Za przyzwoleniem władz Warszawy kilka tysięcy Rosjan przeszło dzisiaj przez stolicę Polski. Miało nie być politycznie – był sierp i młot. Miał być spokojny marsz – był awantury.

Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób, użyto armatek wodnych, co najmniej 10 osób odniosło obrażenia. Wśród nich dziennikarz Wojciech Mucha, „Gazety Polskiej Codziennie”.

http://niezalezna.pl/29779-rosjanie-przemoc-sierp-i-mlot-%E2%80%93-obejrzyj-zdjecia

 

 

„Precz z komuną” na wrocławskim Sky Tower

„Precz z komuną” na wrocławskim Sky Tower - niezalezna.pl

Na najwyższym wieżowcu we Wrocławiu zawisła dzisiaj rano ogromna flaga z napisem „Precz z komuną” oraz przekreślonym sierpem i młotem.

Wielki baner na szczycie Sky Tower zawisł dzisiaj o świcie. Wprawdzie wrocławianie nie mogli go zbyt długo oglądać, bo ochrona zareagowała już po pół godzinie, ale to dość symboliczne wydarzenie. We Wrocławiu protestują, a w Warszawie dzisiaj pojawiły się flagi z komunistycznymi symbolami.

http://niezalezna.pl/29782-%E2%80%9Eprecz-z-komuna%E2%80%9D-na-wroclawskim-sky-tower

 

 

Jak to Hanka z Muchą oddały się Rosjanom

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Wprost 

http://baltow.salon24.pl/425663,jak-to-hanka-z-mucha-oddaly-sie-rosjanom

 

wtorek, 12 czerwca 2012
Jak to Hanka z Muchą oddały się Rosjanom.

 

 Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Wprost

 

Gronkiewicz-Waltz: demonstracja Rosjan? Nie ma ani zgody, ani braku zgody

http://www.wprost.pl/ar/327550/Gronkiewicz-Waltz-demonstracja-Rosjan-Nie-ma-ani-zgody-ani-braku-zgody/

 

Nie nazywałbym tego naiwnością,lecz świadomym tworzeniem konfliktów,bo kolejność zdarzeń jest taka,że najpierw Mucha wyrwała się ze swoim pomysłem przekwaterowania Rosjan,a następnie polska ambasada w Moskwie wydała oświadczenie o symbolach ZSRR nie będąc nawet o to przez rosyjskich kibiców pytana.Teraz Hanka wykonała szpagat zapominając o tym,że Solidarnych2010 "rozpraszano",bo było ich 15 osób i na tyle zezwala ustawa.Ilu Rosjanom będzie wolno maszerować w jednej grupie?! Z incydentu z Ewą Stankiewicz należy domniemywać,że władze Warszawy będą konsekwentne i na równi z Solidarnymi potraktują Rosjan i także będą ich grupki 15 osobowe! Należałoby w tym miejscu wrócić pamięcią do Marszu Niepodległości,kiedy to najpierw Hanka wyznaczyła Naszym trasę,a później na tej drodze posadziła Antifę z niemieckimi pałkami!!!

http://baltowcom.nowyekran.pl/post/58751,cytaty-z-po-prawnej-partii-milosci

 

Spotkałem w TV przez chwilę dwie gwiazdy polskiej piłki. 
Boniek w programie pani z anteną satelitarną na głowie,mówił o tym,aby nie mieszać piłki z polityką,a skończywszy to zdanie sam zaczął nawijać o szczególnym podejściu do meczy z ZSRR? paranoja.
Drugi,co przegina w ostrych wypowiedziach-Tomaszewski,ale słusznie podkreśla,że po Górskim brakło ciągu szkoleniowego i bez względu,kto jest trenerem powinna istnieć jakaś konsekwencja w szkoleniu,co dałaby szansę na drużynę.
Podobnie mówiłem przy wyborach we Francji,że bez względu,który wygra i tak będzie służył,nie komu innemu,ale Francuzom.
U nas tego myślenia o państwie,jako o drużynie właśnie brakuje!

Mamy ludzi i stronnictwa obcych zaborców niczym nie różniące się od tych przedrozbiorowych z XVIIIw.,no może z taką różnicą,że zdrajcy nie muszą chować się po krzakach,aby odbierać sakiewki pełne srebrników,bo dziś wystarczy komp,internet i bezpieczne w banku konto.

 
Co do wyniku na dziś... to typuje 3:1 dla Rosjan.Nie jestem specjalistom,bo od obejrzenia "Piłkarskiego pokera" do komercyjnego sportu mam ogromny dystans.Wynik,nie to,abym kibicował sąsiadom,ale z tego co zauważyłem,tak oni,jak Ukraińcy mają coś,czego naszym brakuje.Co to takiego?!
Ambicję!

 

DEMONSTRACJA SOLIDARNYCH PRZEZ STADIONEM NARODOWYM BYŁA LEGALNA. WADOMOŚCI24.PL KŁAMIĄ I PROWOKUJĄ

http://solidarni2010.pl/n,3441,8,demonstracja-solidarnych-przez-stadionem-narodowym-byla-legalna-wadomosci24pl-klamia-i-prowokuja.html

 

12 czerwca - Pikieta Solidarnych 2010 - Rosja- Warszawa - wspólna sprawa

http://solidarni2010.pl/n,3450,8,12-czerwca-pikieta-solidarnych-2010-rosja-warszawa-wspolna-sprawa.html

piątek, 08 czerwca 2012
Sondaż TNS:Lech Kaczyński-Dobry Polak, dobry prezydent!

 

     

 

 

Przez większość ankietowanych przez TNS Polska (57 proc.)Lech Kaczyński jest oceniany dobrze jako prezydent (8 proc. bardzo dobrze, 49 proc. dobrze); źle Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta ocenia 28 proc. badanych (7 proc. bardzo źle, 21 proc. źle).

Jako Polak i jako człowiek Lech Kaczyński jest oceniany dobrze przez zdecydowaną większość respondentów. Jako Polaka pozytywnie oceniło go 77 proc. ankietowanych (61 proc. dobrze, 16 proc. bardzo dobrze), negatywnie 13 proc. (9 proc. źle i 4 proc. bardzo źle). Jako człowieka Lecha Kaczyńskiego pozytywnie oceniło 76 proc. (14 proc. bardzo dobrze, 62 proc. dobrze; negatywnie 10 proc. (7 proc. źle i 3 proc. bardzo źle).

Jak zauważa TNS Polska, jeśli się porówna obecne, retrospektywne oceny prezydenta Kaczyńskiego z ocenami dokonywanymi za jego życia to widać, że nastąpił wyraźny odpływ ocen krytycznych i odwrócenie bilansu ocen z negatywnego na pozytywny.

TNS Polska zrealizował sondaż w dniach 10-13 maja 2012 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. Maksymalny statystyczny błąd pomiaru dla tej wielkości próby wynosi +/- 3,1 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.

 
PAPŹródło: PAP
 
 
 
Zobacz, jak TVP pisze historię Euro od nowa. W miejsce śp. Prezydenta wskakuje... premier!
http://wpolityce.pl/wydarzenia/30075-orwell-mialby-poczucie-ze-koszmar-sie-spelnia-zobacz-jak-tvp-pisze-historie-euro-od-nowa-w-miejsce-sp-prezydenta-wskakuje-premier


Marta Kaczyńska:„Dobrze, że opublikowaliście to zdjęcie”.

 

 

Ciąg dalszy, chyba zamykający temat, sprawy publikacji ostatniego zdjęcie śp. Lecha Kaczyńskiego, wykonanego na pokładzie TU-154M przez śp. Wojciecha Seweryna, artystę plastyka, który razem z prezydentem leciał do Smoleńska. Redakcja otrzymała fotografie z klubu „GP” w Chicago. 

Przypomnijmy, tygodnik opublikował zdjęcie, bo jak stwierdza „od kilku dni w mediach pojawiają się kolejne wrzutki mające na celu zdyskredytowanie wyników badań ekspertów parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej”.

Ostatnio „Newsweek” napisał, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadząca śledztwo w sprawie smoleńskiej katastrofy odzyskała kilka zdjęć z pokładu rządowego Tu-154M z feralnego lotu 10 kwietnia 2010 r. Widać na nich rozmieszczenie pasażerów, co może, zdaniem dziennikarza „Newsweeka”, być dowodem ws. możliwości wybuchu na pokładzie. Tygodnik potwierdził informację o zdjęciach u płk. Zbigniewa Rzepy, rzecznika Naczelnej Prokuratury Wojskowej, który mówi o „kilku” fotografiach.

(…)

Zdaniem rozmawiających z „Gazetą Polską” ekspertów z zakresu badania wypadków lotniczych, którzy widzieli zdjęcia, trudno na ich podstawie wysnuć jakiekolwiek wnioski dotyczące przyczyn katastrofy.

To prawda, zdjęcia wykonane przez Wojciecha Seweryna i inne fotografie odzyskane przez ABW na potrzeby śledztwa nie mogą pomóc w ustaleniu przyczyn katastrofy.

„Gazeta Polska Codziennie” zamieściła też stanowisko Marty Kaczyńskiej. Córka śp. Pary Prezydenckiej stwierdziła: „Dobrze, że opublikowaliście to zdjęcie”.

Dzięki temu każdy może zobaczyć, że mamy do czynienia z pewną grą. Media takie jak „Newsweek" z pamiątki rodzin, która mogłaby wiele osób wzruszyć, czyni narzędzie do walki z badaniami naukowców. Zdjęcia będącego pamiątką używają, by wszystkich tych, którzy negują wersję rządową, uznać za kłamców.

Jednak publikacja fotografii zaskoczyła i oburzyła bliskich Wojciecha Seweryna. „Nasz Dziennik” pisze o „zdjęciach wydartych rodzinie”:

Nikomu nie dawałam zgody na publikację zdjęć, które zrobił mój ojciec, tym bardziej że nie było zgody prokuratury na ich upowszechnienie. Chciałam - oczywiście po uzyskaniu tej zgody i rozmowie z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim, bo zdjęcie pokazuje jego brata - opublikować je najpierw w Stanach Zjednoczonych

- mówiła w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Anna Seweryn-Wójtowicz, córka Wojciecha Seweryna.

Miała dodać, że „została zdradzona i okradziona”. Według „ND” miała nadzieję, że 10 czerwca, podczas comiesięcznej uroczystości smoleńskiej uda jej się pokazać ludziom w kościele dużą odbitkę zdjęcia, na którym widać prezydenta Lecha Kaczyńskiego przechodzącego między fotelami w tupolewie. Chciała tym gestem uczcić w szczególny sposób jednocześnie dwie osoby: właśnie Lecha Kaczyńskiego i swojego ojca.

„Nasz Dziennik” opisuje relację Anny Seweryn-Wójtowicz z rozmów z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”:

- Wczoraj rano odebrałam telefon od redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" pana Tomasza Sakiewicza, z którym nigdy wcześniej nie rozmawiałam. Powiedział, że wie od pana Olszewskiego [członka klubu "Gazety Polskiej" w Chicago - przyp. red.], że jestem w posiadaniu takich zdjęć i potrzebuje mojej zgody na ich opublikowanie w środę. Dodał, że muszę się szybko zdecydować, bo ma tylko kilka godzin na oddanie zdjęcia do druku - relacjonuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" córka Wojciecha Seweryna. Jak przyznaje, była przekonana, że Sakiewicz dowiedział się tylko, że ma zdjęcia wykonane przez ojca, ale fizycznie nimi nie dysponuje. Okazało się jednak, że była w błędzie. Przekazał je wcześniej Dariusz Olszewski, który nie miał zgody Anny Seweryn-Wójtowicz na wysyłanie ich komukolwiek.

- Mówię: "Chwileczkę. Jakim prawem pan Olszewski mógł bez mojej zgody panu je przesłać?". Powiedziałam panu Sakiewiczowi, że prokuratura nie wyraziła oficjalnie zgody na publikację tego zdjęcia i bez niej, a także zgody mojej rodziny, pełnomocnika i premiera Kaczyńskiego, nie dam zgody na publikację - relacjonuje Seweryn-Wójtowicz. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" jednak nie odpuszczał. Tego dnia dzwonił do Chicago wielokrotnie. Naciskał też sam Olszewski, by wyraziła zgodę na publikację zdjęć ojca w "Gazecie Polskiej". - Pan Olszewski mówił, że to musi iść w środę w "Gazecie Polskiej", bo już wszystkie brukowce mają to zdjęcie, opublikują je i nie będzie miało wartości. Z kolei pan Sakiewicz przysłał mi link do tekstu w "Newsweeku", żeby mi udowodnić, że to, co Olszewski mówi, jest prawdą. Ale przy tym tekście nie było zdjęcia ojca, tylko sucha informacja, że prokuratura takowe posiada - dziwi się córka Seweryna. W końcu, gdy Sakiewicz zadzwonił po raz dziesiąty, natarczywie domagając się zgody na publikację, kategorycznie odmówiła, bo - jak mu powiedziała - najpierw sama chce przez grzeczność zapytać o to Jarosława Kaczyńskiego. Sakiewicz powiedział, że to zbyteczne, bo bardzo dobrze zna prezesa PiS i sam go o to poprosi. Mimo że Anna Seweryn-Wójtowicz tłumaczyła, że nie chce, by to on pytał Jarosława Kaczyńskiego o pozwolenie, i że sama chce z nim porozmawiać, Sakiewicz poinformował ją, że już taką zgodę uzyskał. - Zdenerwowana powiedziałam mu, że to zdjęcie, gdybym tylko chciała, mogłabym sprzedać do jakiejś gazety brukowej i zarobić na tym krocie. Ale nigdy bym sobie na to nie pozwoliła - mówi pani Anna. - Zachowujecie się całkiem jak taki brukowiec, dla was liczy się tylko sensacja - usłyszał jeszcze gorzkie słowa pod swoim adresem Sakiewicz.

Do publikacji „Naszego Dziennika” odniósł się Tomasz Sakiewicz:

Rozumiemy gorycz redaktorów, że to nie oni pierwsi opublikowali to zdjęcie. Nie upoważnia to jednak ich do skłócania rodzin smoleńskich i pisania nieprawdy. Jedynym prawdziwym stwierdzeniem w tym tekście jest to, że właścicielka zdjęcia p. Anna Wójtowicz zgodziła się na jego publikację. Zrobiła to osobiście w rozmowie ze mną, a następnie z Dorotą Kanią. Informację tę mogą też potwierdzić członkowie chicagowskiego klubu "Gazety Polskiej", którzy to zdjęcie nam przesłali.

Sami zwróciliśmy się do pani Wójtowicz o zgodę i mimo iż kilkakrotnie rozmawiałem z nią przez telefon, nie wyraziła cienia wątpliwości co do publikacji. Postawiła jednak warunek, żeby na pokazanie zdjęcia Ś.P. pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zgodziła się jego najbliższa rodzina. Taką zgodę uzyskaliśmy. Nie było nacisku ani nawet inicjatywy ze strony rodziny Ś.P. p. Prezydenta, byśmy to zdjęcie opublikowali.

(…) Wielokrotnie unikaliśmy zaczepek ze strony "Naszego Dziennika", który wobec nas zachowuje się po prostu nieetycznie, np. ukrywając informację, że kluby "Gazety Polskiej" są organizatorami uroczystości smoleńskich i marszów w obronie TV Trwam i wolności mediów.

Relacja przez nich przedstawiona i w tym wypadku (czyli ws. zdjęcia śp. Prezydenta) odbiega od rzeczywistości, co możemy potwierdzić choćby korespondencją mailową. Nie zamierzamy się z Wami, koledzy, kłócić. Idzie Boże Ciało i po chrześcijańsku Wam wybaczamy. Jednak proszę, byście nie podgrzewali atmosfery i nie skłócali rodzin ofiar, bo to bardzo szkodzi sprawie.

Dziś portal Niezależna.pl opublikował Oświadczenie Anny Wójtowicz, podając też skan tego pisma:


OŚWIADCZENIE

Ja, Anna Wójtowicz (Seweryn), córka Wojciecha Seweryna, autora ostatniego zdjęcia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oświadczam, że nigdy nie oskarżyłam "Gazetę Polską" o kradzież tego zdjęcia.

Chicago, 6 czerwiec 2012  (podpis)

To, jak się wydaje, powinno zakończyć temat. Wydaje się, że sprawa została między zainteresowanymi wyjaśniona.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/29954-ostatnie-zdjecie-sp-lecha-kaczynskiego-koniec-sporu-o-publikacje-nigdy-nie-oskarzylam-gazety-polskiej-o-kradziez

środa, 06 czerwca 2012
Ostatnie zdjęcie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego + nieco faktów!

http://baltow.salon24.pl/408952,cytaty-z-po-prawnej-partii-milosci

 Ostatnie zdjęcie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - niezalezna.pl

Zdjęcie zostało zrobione w Tu-154M w drodze do Katynia 10 kwietnia 2010 r. przez Wojciecha Seweryna, artystę plastyka, twórcę pomnika w Chicago poświęconego sowieckiemu ludobójstwu. Autor fotografii zginął razem z Prezydentem w Smoleńsku

Jedna z fotografii przedstawia Lecha Kaczyńskiego, na kolejnych, zrobionych na płycie lotniska tuż przed wylotem Tu-154M do Smoleńska, widać osoby wsiadające do samolotu. Wszystkie zrobione zostały w dniu katastrofy smoleńskiej. Otrzymaliśmy je z klubu „Gazety Polskiej” w Chicago.

Co naprawdę widać na zdjęciach

Od kilku dni w mediach pojawiają się kolejne wrzutki mające na celu zdyskredytowanie wyników badań ekspertów parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej, którym kieruje Antoni Macierewicz (PiS).

Ostatnio „Newsweek” napisał, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadząca śledztwo w sprawie smoleńskiej katastrofy odzyskała kilka zdjęć z pokładu rządowego Tu-154M z feralnego lotu 10 kwietnia 2010 r. Widać na nich rozmieszczenie pasażerów, co może, zdaniem dziennikarza „Newsweeka”, być dowodem ws. możliwości wybuchu na pokładzie. Tygodnik potwierdził informację o zdjęciach u płk. Zbigniewa Rzepy, rzecznika Naczelnej Prokuratury Wojskowej, który mówi o „kilku” fotografiach.

Jak pisze „Newsweek”, na jednej z nich widać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który spaceruje między fotelami.

„Fotografie pomagają rozstrzygnąć, czy na pokładzie samolotu doszło do wybuchu, czy nie. Wiedząc, kto gdzie siedział i znając obrażenia pasażerów, można ustalić, z jakiego kierunku nadeszło uderzenie. Z dotychczasowych analiz nie wynika, by na pokładzie mogło dojść do jakiegokolwiek wybuchu” – cytuje „Newsweek” anonimowe źródło „zaangażowane w sprawę”.

„Gazeta Polska” dotarła do zdjęć, którymi dysponuje Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Widać na nich prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale w kadrze znalazło się zaledwie kilka foteli, na których siedzą pasażerowie.

Zdaniem rozmawiających z „Gazetą Polską” ekspertów z zakresu badania wypadków lotniczych, którzy widzieli zdjęcia, trudno na ich podstawie wysnuć jakiekolwiek wnioski dotyczące przyczyn katastrofy.

– Te zdjęcia w żaden sposób o niczym nie rozstrzygają. Nie ma pełnego obrazu całego wnętrza samolotu, nie wiadomo, kto na jakim fotelu siedzi, ponieważ widać jedynie kilku pasażerów, i to od tyłu, co praktycznie uniemożliwia ich rozpoznanie – twierdzą nasi rozmówcy.

Rosyjska ingerencja

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie dysponuje ekspertyzą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na temat nośników elektronicznych, które były własnością ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. aparatów fotograficznych ikamer.


Cały artykuł w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej"

http://niezalezna.pl/29490-ostatnie-zdjecie-prezydenta-lecha-kaczynskiego

 

 

Teoria spiskowa Rosjan: USA strąciły samolot.Oszołomy?!

Teoria spiskowa Rosjan: USA strąciły samolot - niezalezna.pl

http://baltow.salon24.pl/420276,teoria-spiskowa-rosjan-usa-stracily-samolot-oszolomy

 

 

 

Tusk odrzucił pomoc USA i NATO! Pełny raport ws. Smoleńska!

 

Tylko u nas: Sensacyjny raport ws. Smoleńska - niezalezna.pl . Tusk z Putinem

http://niepoprawni.pl/blog/1586/tusk-odrzucil-pomoc-usa-i-nato-pelny-raport-ws-smolenska

 

 

USA oferują pomoc,a Cichocki:Nie mam czasu!

 . 

http://baltowcom.nowyekran.pl/post/62620,usa-oferuja-pomoc-a-cichocki-nie-mam-czasu

 

 

Trajektorię lotu Tu-154M wzięto z sufitu

 . Trajektorię lotu Tu-154M wzięto z sufitu - niezalezna.pl

http://baltow.salon24.pl/420385,trajektorie-lotu-tu-154m-wzieto-z-sufitu

 

 

Mapa katastrofy TU-154M pod Smoleńskiem

http://baltow.salon24.pl/408965,mapa-katastrofy-tu-154m-pod-smolenskiem

 

 

Rosjanie ingerowali w telefon Lecha Kaczyńskiego

Rosjanie sprawdzali telefon prezydenta - niezalezna.pl

http://baltow.salon24.pl/414908,rosjanie-ingerowali-w-telefon-lecha-kaczynskiego

 

 

Rosja była przygotowana na katastrofę 10/04

http://baltow.salon24.pl/414959,rosja-byla-przygotowana-na-katastrofe-10-04

 

 

Cytaty z PO prawnej "Partii Miłości"

 

wtorek, 05 czerwca 2012
Marta Kaczyńska zaprasza - "Nocna zmiana 20 lat później".

 

 

We wtorek 05.06.12 odbędzie się konferencja pt. "Nocna zmiana 20 lat później".

W konferencji wezmą udział Sławomir Cenckiewicz, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Gwiazda, prowadzenie dyskusji Michał Stróżyk.

Aula w siedzibie Kasy Krajowej SKOK, Sopot ul. Władysława IV 22, godz 18.00.

Wstęp wolny.

 

 

DOJAZD -  http://maps.google.pl/maps?sugexp=chrome,mod%3D7&q=Sopot+ul.+W%C5%82adys%C5%82awa+IV+22&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x46fd0a951d041547:0xe3f81b9422cee317,W%C5%82adys%C5%82awa+IV+22,+Sopot&gl=pl&ei=Z6nNT__jE4K0-Qa4vdBg&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CAoQ8gEwAA

 

 

 

4 czerwca - Zamachowe kukły

Zamachowe kukły - niezalezna.pl

http://baltow.salon24.pl/423552,4-czerwca-zamachowe-kukly

 

 

Kaczyński:"Rząd Olszewskiego sprostał wyzwaniom"

"Rząd Olszewskiego sprostał wyzwaniom" - niezalezna.pl

 

http://baltow.salon24.pl/423526,kaczynski-rzad-olszewskiego-sprostal-wyzwaniom

 

 

 

Nowe materiały o Wałęsie! i "Nocna zmiana"po20latach!

 

http://baltow.salon24.pl/423399,nowe-materialy-o-walesie-i-nocna-zmiana-po20latach

 

 

 

Marta Kaczyńska zaprasza - "Nocna zmiana 20 lat później".

 

 

We wtorek 05.06.12 odbędzie się konferencja pt. "Nocna zmiana 20 lat później".

W konferencji wezmą udział Sławomir Cenckiewicz, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Gwiazda, prowadzenie dyskusji Michał Stróżyk.

Aula w siedzibie Kasy Krajowej SKOK, Sopot ul. Władysława IV 22, godz 18.00.

Wstęp wolny.

 

 

DOJAZD -  http://maps.google.pl/maps?sugexp=chrome,mod%3D7&q=Sopot+ul.+W%C5%82adys%C5%82awa+IV+22&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x46fd0a951d041547:0xe3f81b9422cee317,W%C5%82adys%C5%82awa+IV+22,+Sopot&gl=pl&ei=Z6nNT__jE4K0-Qa4vdBg&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CAoQ8gEwAA

 

 

 

4 czerwca - Zamachowe kukły

Zamachowe kukły - niezalezna.pl

http://baltow.salon24.pl/423552,4-czerwca-zamachowe-kukly

 

 

Kaczyński:"Rząd Olszewskiego sprostał wyzwaniom"

"Rząd Olszewskiego sprostał wyzwaniom" - niezalezna.pl

 

http://baltow.salon24.pl/423526,kaczynski-rzad-olszewskiego-sprostal-wyzwaniom

 

 

 

Nowe materiały o Wałęsie! i "Nocna zmiana"po20latach!

 

http://baltow.salon24.pl/423399,nowe-materialy-o-walesie-i-nocna-zmiana-po20latach

 

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14